SİYAD Ödülleri |Sinema Yazarları Derneği| KPSS Güncel

siyad ödülleri

KPSS Güncel Bilgiler

49. SİYAD Sinema Yazarları Derneği 2016 Ödülleri

En İyi Film: Ana Yurdu 

En İyi Yönetim: Senem Tüzen (Ana Yurdu) 

En İyi Senaryo: Senem Tüzen (Ana Yurdu)

Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü: Toz Bezi (Ahu Öztürk)

En İyi Kadın Oyuncu Performansı: Esra Bezen Bilgin (Ana Yurdu)

En İyi Erkek Oyuncu Performansı: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı: Kübra Kip (Babamın Kanatları)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı: Musab Ekici (Babamın Kanatları)

En İyi Görüntü Yönetimi: Cevahir Şahin, Kürşat Üresin (Kalandar Soğuğu)

En İyi Müzik: Bajar (Babamın Kanatları) 

En İyi Kurgu: Adam Isenberg, Yorgos Mavropsaridis (Ana Yurdu) 

En İyi Sanat Yönetimi: Olgun Kara (Kalandar Soğuğu) 

En İyi Belgesel: Bağlar 

En İyi Kısa Film : Siyah Çember 

Gıovannı Scognamıllo En İyi Fantastik Film Ödülü: Kötü Kedi Şerafettin 

50. SİYAD Sinema Yazarları Derneği 2017 Ödülleri

En İyi Film: Koca Dünya

En İyi Yönetmen: Reha Erdem – Koca Dünya

Ahmet Uluçay En İyi İlk Film: Ceylan Özgün Özçelik – Kaygı

En İyi Senaryo: Barış Bıçakçı, Pelin Esmer – İşe Yarar Bir Şey

En İyi Kadın Oyuncu: Başak Köklükaya – İşe Yarar Bir Şey

En İyi Erkek Oyuncu: Aytaç Uşun – Sarı Sıcak

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayta Sözeri – Aile Arasında

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Yiğit Özşener – İşe Yarar Bir Şey

En İyi Görüntü Yönetimi: Florent Herry – Koca Dünya

En İyi Müzik: Ekin Fil – Kaygı

En İyi Kurgu: Reha Erdem – Koca Dünya

En İyi Sanat Yönetimi: Naz Erayda – Buğday

Gıo Fantastik Sinema Ödülü: Genco / Ali Kemal Çınar

En İyi Uzun Metraj Belgesel Film: Blue / Serhat Ünver

En İyi Kısa Metraj Belgesel Film: Görünmez Duvarlarım / Nurbanu Asena

En İyi Kısa Film: Kötü Kız / Ayçe Kartal

En İyi Yabancı Film: Yaşamın Kıyısında / Manchester by The Sea

Siyad Onur Ödülü: Duygu Sağıroğlu

Siyad Onur Ödülü: Deniz Türkali

Siyad Emek Ödülü: İbrahim Enez

51. SİYAD Sinema Yazarları Derneği 2018 Ödülleri

En İyi Film: Ahlat Ağacı
En İyi Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan / Ahlat Ağacı
En İyi Senaryo: Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan / Ahlat Ağacı
En İyi Kadın Oyuncu: Hazar Ergüçlü / Kar
En İyi Erkek Oyuncu: Doğu Demirkol / Ahlat Ağacı
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Bennu Yıldırımlar / Ahlat Ağacı
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Murat Cemcir / Ahlat Ağacı
En İyi Görüntü Yönetimi: Andreas Sinanos / Yol Kenarı
En İyi Müzik: Orkun Tunç / Arada
En İyi Kurgu: Ayris Alptekin / Kar
En İyi Sanat Yönetimi: Osman Özcan, Laszlo Rajk / Anons
Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü: Güvercin (Yönetmen: Banu Sıvacı)
En İyi Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan / Ahlat Ağacı
En İyi Senaryo: Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan / Ahlat Ağacı
En İyi Kadın Oyuncu: Hazar Ergüçlü / Kar
En İyi Erkek Oyuncu: Doğu Demirkol / Ahlat Ağacı
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Bennu Yıldırımlar / Ahlat Ağacı
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Murat Cemcir / Ahlat Ağacı
En İyi Görüntü Yönetimi: Andreas Sinanos / Yol Kenarı
En İyi Müzik: Orkun Tunç / Arada
En İyi Kurgu: Ayris Alptekin / Kar
En İyi Sanat Yönetimi: Osman Özcan, Laszlo Rajk / Anons
Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü: Güvercin (Yönetmen: Banu Sıvacı)

Gıovannı Scognamıllo En İyi Fantastik Film Ödülü: Arif V 216 (Yönetmen: Kıvanç Baruönü)
En İyi Uzun Metraj Belgesel: Meteorlar (Yönetmen: Gürcan Keltek)
En İyi Kısa Metraj Belgesel: Yıkıntılar Arasında (Yönetmen: Özcan Alper)
En İyi Kısa Film: Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Yönetmen: Umut Subaşı)
Onur Ödülleri: Sevda Ferdağ; Ethem Özgüven, Petra Holzer
Emek Ödülü: Beyoğlu Sineması’nı Yaşatma Kampanyası Gönüllüleri Ve Beyoğlu Sineması Çalışanları
En İyi Yabancı Film: Roma (İthalatçı: Netflix Türkiye)

Bir cevap yazın